Close

Odhalily jsme náš udržitelný šatník

Probouzíme se do nedělního zasněženého rána. Jindy zašedlé ulice Holešovic jsou najednou prozářeny bílým, čerstvě napadaným sněhem. Vločky stále ještě padají a my, holky z Převlíkárny, se už nemůžeme dočkat dnešního focení zimní kolekce udržitelné módy. Dnes vám totiž poodhalíme pár módních kousků z našich eco šatníků! Chceme vám ukázat, že udržitelná móda z druhé ruky může být trendy, šik a navíc hřejivá! Tak jdeme na to!

Model číslo 1 – Vzpomínka na léto 

Kdo říká, že v zimě musíme nosit jen černé kabáty a smutné barvy? S květinami na hlavě je hned trochu tepleji. Věneček mi padl do oka na jednom z letních festivalů, kde měla svůj stánek Carbickova design studio (lépe řečeno, padlo mi jich do oka několik a bylo dost těžké si vybrat ten nej).

Se zimou v posledních dnech zdárně bojuji s pomocí tmavě zeleného vlněného kabátu. Tenhle „myslivecký“ kousek má můj oblíbený střih, který lichotí postavě a vejdou se pod něj široké sukně. Koupila jsem ho při natáčení videa pro Převlíkárnu v secondhandu JakoTy v Praze v Karlíně.

Pod kabátem lehce vykukuje pestrobarevná široká sukně s laclem. Trochu úlet, ale je to moje oblíbená. Koupila jsem ji v secondhandu Módní mánie v Praze v Jugoslávské ulici.

Model číslo 2 – Pletené pončo alá indiánský styl

V tomto teplém pleteném ponču s trendy indiánskými vzory, si na mě zima nepřijde. Přední část je lemována bílým kožíškem, který má funkci nejen hřejivou, slušivou ale i zatěžkávací, díky které otevřený střih ponča perfektně sedí a nesklouzává tak z ramen. Pončo, téměř nenošené, na mě zářilo již z dálky při vstupu do obchůdku s anglickou módou z druhé ruky v Příbrami v Pražské ulici. Pod pončem vykukuje bílý pletený svetr ze second handu SwissFashion v Sedlčanech.

Módní kabelku aneb pouzdro na dalekohled, jak s oblibou říkají moji přátelé, jsem pořídila v příbramském Starožitnictví Chod v Dlouhé ulici. Ráda jí nosím do společnosti a využívám ji i jako pouzdro na svoji zrcadlovku, která je tak, v tomto šik módním doplňku, chráněna. Second handy v Příbrami znám jako své boty, a tak jeden z mých vydařených nákupů proběhl Second handu v Pražské ulici, kde jsem pořídila prostornou oranžovo-žlutou kabelku, kterou oceňuji především při nákupech – vejde se do ní snad všechno.

Zimní kozačky, na které nedám dopustit, jsem pořídila za parádní cenu v second handu s komisním prodejem bubamara vintage v Praze na Arbesově náměstí. Tyto „poloholinky“ jsou původní majitelkou téměř nenošené. Díky kožíšku, prošitém v celé vnitřní části obuvi, v nich opravdu nikdy nezebe. Spolu s nimi jsem zakoupila ještě černé designové zimní botky značky Puma.

Model číslo 3 – Variace na britský styl

Tahle kombinace byla trochu vnuknutí. Vrchní polovina připomíná britskou eleganci a ta spodní zas pražskou šílenost.

Klobouk jsem koupila už před několika lety v pobočce secondhandu Textile House v Praze v Husitské ulici. Tahle pobočka už bohužel zanikla, ale Textile House má po celém hlavním městě mnoho dalších poboček (dovolila bych si tvrdit, že má možná nejvíc poboček ze všech pražských secondhandů). Plstěný klobouk je skvělý hlavně když lehce prší a nebo sněží. Člověk totiž nemusí tahat deštník, který se neustále všude plete a rád se zapomíná v obchodech a podobně.

Šedé flaušové pončo mě trklo do očí na Pražském blešáku U Elektry (celý příběh jste si mohli přečíst již v jednom z našich minulých článků). Je téměř nenošené a dá se výborně upotřebit při cestách do práce (jen to chce pořádný svetr dospod a žádné arktické mrazy).

Pestrobarevné kalhoty jsou můj úlovek z burzy v Cross clubu. Prodala mi je jedna velice sympatická slečna, a to dokonce za pouhých 90 korun. Díky příjemnému střihu i materiálu je 

2 Comments on “Odhalily jsme náš udržitelný šatník

Adéla
13.1.2017 at 16:29

hm… fakt jsem dostala velkou chuť jít do secondhandu! Chuť jít ven do té zimní fujavice je žel menší. Nějaké sekáče s e-shopem? 🙂

Odpovědět
Marthy
13.1.2017 at 18:19

Ahoj Adélko,
Děkujeme za komentář. Úplně chápu Tvou neochotu jít ven :-).
Znáš třeba vinted.cz (bývalý Votočvohoz)? Pak třeba ještě Onlinesekac.cz, ale ten jsem osobně nezkoušela.
Taky na Facebooku jsou různé skupiny, kde si lidé vyměňují věci a mezi nimi i oblečení.

Šťastný lov,
Marťa

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.