Close

Sustainable Fashion Day

Po celý víkend, 18. a 19. března, probíhal ve Vnitroblocku v Holešovicích Sustainable Fashion Day, na kterém jsme rozhodně nemohly chybět. Cílem této akce je vzdělávat veřejnost v oblasti udržitelné módy a nabídnout ji řešení pro vytvoření udržitelného šatníku i udržitelné kosmetiky. Koordinátorkou tohoto projektu je Kamila Boudová, přední česká odbornice na udržitelnou módu a módní obchod.

DSC_0944

Sobotní doprovodný program odstartovala panelová diskuze se Sarou Winroth, manažerkou firmy Lindex a o tématu udržitelné módy se debatovalo i přednášelo po celý den až do pozdního odpoledne.

DSC_0940

Zatímco celou sobotu ovládla teoretická část, neděle byla zaměřená na tu praktickou, na workshopy. Zájemci si mohli sami vyrobit tuhý deodorant, zubní pastu, odličovač či přírodní parfém.

DSC_0950

Mne osobně však nejvíce zajímali prodejci s udržitelnou módou a kosmetikou. Už dlouho jsem sháněla 100% přírodní Make-Up a zde se mi ho konečně podařilo objevit. Object Concept Store, který vznikl z touhy po propojení osobního zážitku z přírodní kosmetiky, niche parfémů a umění, vyslyšel mé přání. A tak již druhý den testuji jeho kvality a má pleť plesá.

DSC_0956

Mezi prodejci bot mne zaujala značka Bohempia, která vyrábí obuv z konopí. Již mám jeden model vyhlídnutý. Bohužel bude k dostání až začátkem dubna. Budu si tak muset na tuto udržitelnou parádou ještě chvíli počkat. Ale už teď vím, že to bude stát za to. Hned se vám pochlubím.

S velmi pestrobarevnou nabídkou přírodní obuvi se pochlubila i firma Startas (viz foto). Tyto 100% přírodní tenisky jsou vyráběny ručně s láskou a historií v srdci Chorvatska.

DSC_0922

Módními kousky návhářky La Femme Mimi jsem byla doslova očarována. Měla jsem zálusk na krásnou bílou košili, avšak mé útratě za přírodní kosmetiku jsem mohla tuto módní krásu jen obdivovat.

Mezi prodejci se zde objevil i obchůdek se slow-fashion RECYCLE WITH LOVE, dále WIN WIN LOVE, NILA nebo CILA a mnoho dalších.

DSC_0930

Velkou pozornost si zasloužily kabelky a batohy UASHMAMA, které jsou vyrobeny tradiční řemeslnou metodou z pratelného papíru. z prateľného papiera vyrába tradičnou remeselnou metódou malá rodinná firma z Toskánska. Každý kousek je originál.

DSC_0941
DSC_0933

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.