Close

Obleč si svého ajťáka

Uplynulý víkend jsme se pokusily o propojení dvou naprosto odlišných světů – světa módy a světa IT. Vydaly jsme se za vlastníky jednoznačně nejminimalističtějších šatníků, za ajťáky. Zástupci této skupiny se ve vztahu k módě vyznačují velmi pragmatickým, mnozí až apatickým přístupem. Móda není pro jejich život důležitá a oděv považují pouze za jakousi společensky žádoucí pokrývku částí lidského těla.

Ajťáci se nikdy nepoddají „diktátu módy“. Dobře vědí, že je to pouze dočasná trendová, povrchní a pomíjivá věc, na kterou nejsou ochotni plýtvat časem. Občas se však setkávají s nechápavými výrazy svého okolí, které nemá pro jejich občasné módní anomálie porozumění.

Vzaly jsme si proto 2 ajťáky do parády a pokusily se o jejich proměnu. Jednoduchou, rychlou, levnou a udržitelnou. Takovou, která by nenarušila jejich životní styl, ale vyzdvihla jejich sexappeal.

Zde výsledky:


Vašek, antivirový specialista

Ajťáka Vaška nebylo příliš těžké přemluvit k focení, avšak do té doby, než pochopil, že bude stát před objektivem. Trval však na tom, že za účelem snížení nervozity, musí třímat v ruce věc jemu oblíbenou. Poté, co jsme mu zakázaly vzít si na plac celou počítačovou sestavu, popadl do ruky alespoň drobné hardwarové propriety.

Vasek_pred

Před proměnou: Model číslo 1 – „Hodinový manžel.“ 

A teď již k prvnímu modelu. Tak tento model bychom nazvaly „Hodinový manžel“. Na inzerát dost dobrý, ale jinak se jedná o naprosto antisexuální kombinaci oděvů, které snad raději neměly ani nikdy existovat. Krátké rukávy, nevýrazná košile a seprané manšestrové kalhoty dělají z Vaška příslušníka nerdovské subkultury. Na tomto modelu je opravdu nejzajímavější pouze ten větrák. 

Vasek_pred_2

 

Před proměnou: Model číslo 2 – „Přál bych si být jako Howard

Ani druhým modelem Vašek svoji neverbální komunikaci k okolí nevylepšil. Na tomto modelu můžeme vidět pokus o jistou eleganci. Límeček vykukující ze svetru je však abnormálně velký a příliš na sebe upozorňuje. Pásek postavy Howarda z oblíbeného amerického seriálu Teorie velkého třesku si vysvětlujeme jen a pouze jako snahu upozornit na dostatek smyslu pro humor. Celková stylizace nám připomíná pokus o kopii Howarda, avšak ten se obléká do stylu, který se nosíval v 60. letech. Vaškův pokus o styl se naopak nenosil nikdy. 

pajka

Po proměně: Model číslo 1 – “Pájím dobře, pájím rád.”

Díky tomuto modelu Vašek omládl a „prokoukl“. Zde vypadá Vašek jako zdravě sebevědomý muž, o kterého by vdavek chtivé virtuální ženy mohly rozpoutat kybernetickou válku. Rebelsky roztrhané modré džíny pak přidávají Vaškovi body za mužnější vzhled. Mikina byla zakoupena za pouhých 200 Kč v secondhand JakoTy. Modré džíny jsou ze SECOND HANDU v Příbrami za 500 Kč. 

Vasek_po

Po proměně: Model číslo 2 – “Nejen vysoká inteligence je sexy!”

Tento model se velmi povedl a náš ajťák opravdu prokoukl. Nyní je pro ženy přitažlivý nejen díky své vysoké inteligenci. Černá slimfit košile Vaškovi skvěle padne a drobné proužky na rukávech rozráží její jednolitost. Tato kombinace v něm probouzí potlačovaný sexappeal. Na rande či na obchodní poradu ideální volba. Tato proměna byla navíc velmi rychlá a levná. Košile byla zakoupena za pouhých 300 Kč v secondhand JakoTy.

Vasek_mikina
Adam_pred
Adam_po_kosile_2
Adam_po_svetr
Adam_hipster

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.