Close

Netradiční burza v Crossu

Holešovický Cross club je povětšinou známý jako místo, kde se konají nejrůznější méně či více obskurní koncerty a podobné akce. První listopadovou sobotu se však jeho suterén proměnil v místo konání burzy oblečení zaměřené podle autorů na steampunk, gothic, lolita, cosplay a vintage styl. A u toho jsme nemohli chybět.

V potemnělém spodním podlaží klubu bylo pro tuto příležitost připraveno něco kolem deseti stolů prodávajících. Z původní nabídky uváděné pořadateli nabízela většina stolů především gothic a lolita styl, zbytek pak spíše klasické oblečení z druhé ruky. Steampunku jsme se tak dočkali ve velice omezené míře (zaznamenala jsem pouze brože ve tvaru vzducholodě) a cosplay kostýmů vůbec. Nicméně já jsem si záhy vyhlédla pár kousků oblečení ze stolu sympaticky vypadající slečny. Asi čtyři z nich jsem si odnesla opodál do provizorní zkoušecí kabinky vyrobené ze závěsu. Vítězi se staly krásné lehce retro šaty a také trochu ujeté vzorované kalhoty. Díky sporému osvětlení jsem si nebyla stoprocentně jistá, jak v nich vypadám, ale za smluvenou cenu to byl prostě jasný kup (oba kusy stály dohromady 240 Kč).

Akce tedy byla trochu jiného rázu, než jsem očekávala, ale i tak se na ni vyplatilo jít a odcházela jsem spokojená. Ještě spokojenější jsem byla doma, když jsem si oblečení vyzkoušela, tentokrát na pořádném světle a zjistila, že to nebyla vůbec špatná koupě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.