Close

Nakupujte lokálně

Obchody se pozvolna otevírají, ekonomika se začíná opět pomalu zotavovat. Vše se navrací do normálu a přesto ne do starých kolejí. Alespoň v to doufáme. Bylo potřeba na chvíli zpomalit tempo, které již nebylo udržitelné. Nyní nastává čas znovu se nadechnout v rytmu naší planety a vydat se novým směrem, který půjde v souladu se Zemí – více ekologickým a udržitelným tempem.

Co třeba začít místo nákupu na globálních internetových tržištích (eBay, Amazon, Aliespress) nakupovat v lokálních obchůdcích. My stále objevujeme nové a jsme překvapeni rozmanitostí a kreativitou jejich produktů. Nedávno jsem například narazila na tento krásný náramek (viz úvodní foto) od Metráže. Nabízejí krásné designové módní doplňky, které ručně vyrábí ženy v tíživé ekonomické situaci. O to více mi udělal nákup náramku radost – koupila jsem si něco krásného na sebe a zároveň jsem tím někomu mohla pomoci. 

Snažíme se vám usnadnit přehled o lokálních ekologických a udržitelných obchodech naší mapou Udržitelných obchodů.

Můžete také vyrazit do sekáčů něco vlastního si vyrobit nebo upcyklovat, tedy přetvořit staré na nové. Ověřené sekáče pravidelně aktualizujeme v naší Mapě second-handů.

Na fotkách je ukázka módních úlovků z našich oblíbených second-handů Druhá vlna a JakoTy.

Inspiraci pro vlastní tvorbu a upcyklaci módních doplňků či oblečení můžete sledovat na našich Facebookových stránkách nebo Instagramu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.