Close

A komu tím prospějete?

Stále se nás řada přátel ptá, co vlastně naše Převlíkárna znamená. Co se tímto projektem snažíme docílit? Komu tím prospějeme?

Proto jsme se rozhodly všechny naše cíle a aktivity shrnout do tohoto článku.. Aby naše záměry byly jasnější… a svět krásnější! 😉

Převlíkárna = Převlékni se do udržitelného stylu!

Rozhodly jsme se nepodporovat rychlou módou. Hledáme etické, udržitelné a přesto stále velmi módní řešení pro váš osobní styl.

Chceme vás seznámit s etickou módou, informovat o tipech, jak si vytvořit ekošatník, kde nakoupit ty nejlepší módní kousky z druhé ruky, kde pořídit recyklované designové oblečení, kde objevit fair-trade obchody s módou a inspirovat vás k vlastní upcyklaci módních kousků z vašeho šatníku.

panna_helena
boty

Co je tedy cílem Převlíkárny?

Šířit povědomí o stinných stránkách módního průmyslu a napomáhat k jejich změně. Chceme motivovat společnost, aby se zajímala o původ svého oblečení, o všechny kroky výrobního procesu a jejich vlivy.

Každý kousek oblečení, který máš na sobě, má vliv na každodenní životy tisíce dělníků ze třetích zemí.

Nízká cena oblečení znamená vysokou cenu pro toho, kdo stojí na začátku výrobního procesu.

Každý kousek tvého oblečení zatěžuje nejen životní prostředí, ale ovlivňuje tvoje fyzické i psychické zdraví.

bilo_cerveny

Inspirovat. Vytvořit komunitu kreativních lidí. Zažehnout ve vás pramen kreativity a impulz k vytvoření si vlastního módního kousku či módního doplňku. Teprve pokud člověk něco vytvoří sám, pozná, jakou to má hodnotu.

Oblečení, které již nenosíš, nemusíš nutně hned vyřazovat. Zkus mu dodat drobnými úpravy nový vzhled a přidat tak na jeho hodnotě.

Zkus Upcycling. Kreativní ruční práce jsou výborné pro regeneraci naší mysli.

Nezatěžuj zbytečně životní prostředí impulzivními nákupy oblečení, které nakonec stejně nebudeš nosit. Naopak zkus prodloužit životní cyklus tvého šatníku na maximum.

Být největším průvodcem second-handů po Praze i celé ČR.

Oblečení ze second handů bývá často kvalitnější než věci z obchodních řetězců s rychlou módou. Již totiž přežilo několik cyklů nošení/praní a stále je vhodné k nošení.

Přichystaly jsme proto pro vás mapu second-handů, kde naleznete i charitativní obchůdky a ostatní obchody s udržitelnou módou.

mapa
havlik
upcycling_sperky

Informovat o pořádaných akcích s udržitelnou módou, o workshopech, přednáškách.

a především

Spolupracovat s vámi. Jedině společně můžeme něco dokázat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.